Zdolności negocjacyjne pozwoliły dokonać tak niebywałych transakcji jak zakup YouTube przez firmę Google.
Erick Schmidt wykorzystując swoje umiejętności negocjacyjne oraz zmysł do biznesu doprowadził do przejęcia popularnej strony
z filmikami przez giganta z Doliny Krzemowej za 1,65 mld dolarów, by chwilę później zakupiona spółka jako niezależny podmiot była wyceniana na 160 mld dolarów. To jedna z najlepszych transakcji w nowożytnej historii.

Kiedy indziej odpowiednio poprowadzone negocjacje i solidna argumentacja potrafią uratować losy państw, w tym Naszej Ojczyzny.
Roman Dmowski o przedstawieniu polskich roszczeń terytorialnych na konferencji paryskiej w 1919 roku dowiedział się zaraz po wejściu na salę plenarną. Musiał na nim przemawiać i odpowiadać na pytania przywódców zwycięskich mocarstw przez wiele godzin bez żadnych notatek. Jego umiejętności logicznej i sugestywnej argumentacji zostały docenione a tym samym Polska uzyskała formalne miejsce na mapie Europy.

Negocjacje przydają się również w życiu codziennym. Dzięki nim możemy uzyskać rabat w sklepie, wynegocjować z narzeczoną odpowiadający nam zespół na wesele, wywalczyć lepszą ocenę na egzaminie, czy odbiciu zakładników przez policyjnych negocjatorów.
Przykładem źle przeprowadzonych przez policję negocjacji z porywaczami jest śmierć Krzysztofa Olewnika. Bez umiejętności rozmowy, wydobywania informacji i lekceważenie zebranych materiałów doprowadziły do porażki. Ta sytuacja na długo zapada w pamięć i pokazuje, że od umiejętności użycia technik argumentacji i negocjacji może zależeć czyjeś życie.

Projekt został sfinansowany przez Narodowy Instytut Wolności – Centrum Rozwoju Społeczeństwa Obywatelskiego ze środków programu Funduszu Inicjatyw Obywatelskich na lata 2014-2020