W piątek 12 lutego padł rekord zużycia prądu w Polsce, o godz 10.45 zanotowano rekordowy odczyt zużycia prądu w Polsce, zapotrzebowanie Krajowej Sieci Elektroenergetycznej na moc wyniosło aż 27.617 MW.  Taki wynik jest wynikiem trendu rosnącego zapotrzebowania na zużycie prądu w Polsce.

Zużycie prądu na poziomie 27.617 MW można porównać do 5 pracujących na pełnych obrotach elektrowni w Bełchatowie(największej elektrowni w Polsce), albo do pracy 4,5 największych elektrowni węglowych na świecie produkujących energię tylko dla Polski. Tweet

Dlaczego to właśnie dziś padł rekord zużycia prądu w Polsce i na czym polega jego mierzenie?

Rekord zużycia prądu w Polsce mierzy się w tzw. “peaku”, czyli momencie szczytowym, oznacza to, że dziś o 10:45 Krajowa Sieć Elektroenergetyczna zanotowała najwyższy do tej pory odczyt wynoszący 27.617 MW. Poprzednik rekord zużycia prądu w Polsce padł 18 stycznia 2021 roku i wyniósł 27 380 watów. Co to oznacza dla naszego Państwa i dla nas jako obywateli? Odpowiedź na to pytanie znajduje się w komentarzu Piotra Mikuska, eksperta Centrum Analiz Klubu Lidera Rzeczypospolitej: “Mamy tę moc” dostępnego poniżej.

Mamy tę moc. Komentarz Centrum Analiz Klubu Lidera Rzeczypospolitej

Komentarz odnosi się do zanotowanego 12 lutego 2021 roku rekordowego zużycia prądu w Polsce.