NIezbędnik już jest!

Serdecznie zapraszamy do zapoznania się z Niezbędnikiem Samorządowca, który został przygotowany z myślą o tych, którzy dopiero rozpoczynają swoją społeczną pracę w samorządzie!

Publikacja ta została stworzona w ramach projektu: “Poradnik Samorządowca” współfinansowanego ze środków Narodowego Instytutu Wolności, Funduszu Inicjatyw Obywatelskich przez Fundację Inicjatyw Młodzieżowych przy współudziale Klubu Lidera Rzeczypospolitej, KLRP Oddział Dolnośląski. Obraliśmy za cel stworzenie bazy wiedzy która ma ułatwić funkcjonowanie w obrębie struktur samorządu terytorialnego najniższego szczebla radnym gminnym, kandydatom na to stanowisko oraz zaznajomić wyborców z kompetencjami jak i obowiązkami lokalnych władz samorządowych. Dodatkowo cała formuła będzie rozszerzona o tematykę która ułatwi komunikację i zainspiruje do działania.

Projekt główny

Wpływ młodych wyborców na wynik wyborów 2023

Dwa pierwsze miesiące nowej politycznej rzeczywistości przyniosły nam tyle wrażeń, że można by ocenić ten okres na znacznie dłuższy. Szymon Szurlej odkrywa jak młodzi wyborcy odegrali kluczową rolę w kształtowaniu nowego składu Sejmu, przyczyniając się do zmiany politycznego krajobrazu Polski 🗳️👥
chevron-down