Kiedy zagramy w gry komputerowe na igrzyskach olimpijskich?

E-sport, to segment gospodarki 4.0, który z roku na rok rośnie na znaczeniu, zainteresowani sportami wirtualnymi wzrasta na tyle, że obecnie fanów wirtualnej rozgrywki jest więcej niż fanów golfa. Kiedy doczekamy się gier komputerowych na igrzyskach olimpijskich, temu...

Transformacja sektora energetycznego w rękach gmin

Jaką rolę w transformacji sektora energetycznego odegrają gminy? Na to pytanie odpowie ekspert Centrum Analiz - Piotr Mikusek. Zapraszamy do przeczytania komentarza przygotowanego dla Centrum Analiz Klubu Lidera Rzeczypospolitej. Transformacja Energetyczna w rękach...

Pełne oskładkowanie umów zlecenie

Czy praca na umowę zlecenie będzie się opłacała? W związku z nowymi przepisami, wchodzącymi w życie z początkiem 2022 roku, zmienia się możliwość nieodprowadzania składek społecznych. W jaki sposób dotkną kieszeń pracodawcy oraz pracownika? Zachęcamy do zapoznania się...

RAPORTY

Karol Jędruszek

Koordynator Centrum Analiz

Student SGH, absolwent Uniwersytetu Ekonomicznego w Poznaniu. Działacz społeczny, w przeszłości prezes Stowarzyszenia KoLiber w Rzeszowie. Autor raportów, analiz i artykułów naukowych z zakresu ekonomii, przedsiębiorczości i esportu. Twórca strategii i biznesplanów dla marek komercyjnych. Prelegent w projektach edukacyjnych: “Być Jak – czyli KoLibrowe spotkanie z historią”, “Akademia Nowoczesnego Patriotyzmu”, “Lekcje Ekonomii dla Młodzieży”, “Ambasada Ekonomiczna”, twórca projektów edukacyjny #TydzieńDlaWyklętych, #CzasNaWiedzę. Członek I kadencji Rady Dialogu z Młodym Pokoleniem

Piotr Mikusek

Koordynator Zespołu, Ekspert

Absolwent studiów magisterskich na kierunku prawo na Uniwersytecie Kardynała Stefana Wyszyńskiego oraz filozofii na Uniwersytecie Warszawskim. Ukończył dwuletni program „Business Law”. Aplikant radcowski. W ramach rozwoju zawodowego odbywał liczne szkolenia, a także uczestniczył w programach rozwojowych. Członek Klubu Lidera. Prowadzi stałą współpracę ekspercką z instytucjami zajmującymi się analizami wpływu prawa na społeczno-gospodarcze funkcjonowania państwa. Autor publikacji naukowych.

Tomasz Rykaczewski

Ekspert

Ekonomista, absolwent Wydziału Ekonomicznego Uniwersytetu Gdańskiego, od kilku lat aktywny działacz w 3 sektorze. Wiceprezes Zarządu Fundacji Prospekt. Projekt manager oraz szkoleniowiec z zakresu kompetencji miękkich, inwestowania i zarządzania projektami. Twórca badań i raportów ekonomicznych. Obecnie związany zawodowo z rozwojem i wsparciem start-upów. Dodatkowo inwestor indywidualny, nauczyciel języka niemieckiego, komentator ekonomiczny i fan zastosowania technologii w pracy i życiu codziennym.

Karol Socha

Ekspert

Urodzony w Tarnobrzegu, absolwent Wydziału Nauk Politycznych i Dziennikarstwa UAM w Poznaniu (kierunki: Zarządzanie Państwem oraz Dyplomacja i stosunki konsularne – w trakcie). Specjalista ds. marketingu, działacz wielu organizacji, m.in.: Klub Lidera RP, Hello Polska, Młody Tarnobrzeg. Absolwent Akademii Liderów RP, uczestnik debaty “Rola młodych w polityce” Forum Młodych Dyplomatów, absolwent Pracowni Liderów NGO’S w zakresie legislacji i udziału w procesie stanowienia prawa,  pasjonat sportu, gór, muzyki i polityki.

Maja Polak

Ekspert

Absolwentka Politechnicy Łódzkiej na kierunku biotechnologia. Absolwentka programu rozwojowego Akademia Liderów Rzeczypospolitej, koordynatorka Łódzkiego Oddziału Klubu Lidera Rzeczypospolitej, redaktor Magazynu Akademickiego „Koncept”. W latach 2017-2019 pracownik Uniwersytetu Łódzkiego, a od 2020 roku zawodowo zajmuje się procesowaniem danych. Na co dzień pracuje z filozofią zarządzania Lean oraz pojęciem Continuous Improvement. Prywatnie interesuje się szeroko pojętym pojęciem zarządzania oraz psychologicznymi aspektami przywództwa.

 

Przemysław Onoszko

Ekspert

student V roku prawa na UŚ w Katowicach, członek KN Prawa Gospodarczego i Handlowego UŚ. Doświadczenie zawodowe zdobywał w kancelariach prawniczych, Departamencie Prawnym Ministerstwa Rozwoju, Pracy i Technologii oraz przez 2 lata jako pracownik biura poselskiego. Koordynator Klubu Lidera Rzeczypospolitej w województwie śląskim, uczestnik projektu #PldlaMłodych; prelegent w projekcie edukacyjnym #CzasNaWiedzę; organizator licznych konferencji, koordynator projektów edukacyjnych. Obecnie Prezes Zarządu Fundacji Wolności i Rozwoju Społecznego.

Michał Gratkowski

Ekspert

student Uniwersytetu Rzeszowskiego i Uniwersytetu Jagiellońskiego Od kilku lat aktywnie działa aktywnie społecznie m.in. w Radzie Sołeckiej wsi Olchowa, Niezależnym Zrzeszeniu Studentów, pełniąc funkcję koordynatora projektu, w Kole Naukowym Administratywistów UR sprawując funkcje Prezesa Zarządu, jest podkarpackim koordynatorem Klubu Lidera Rzeczypospolitej. Stypendysta Rektora Uniwersytetu Rzeszowskiego za osiągnięcia naukowe. Doświadczenie zawodowe zdobywał w Ministerstwie Rolnictwa i Rozwoju Wsi, Podkarpackim Urzędzie Wojewódzkim oraz Starostwie Powiatowym w Ropczycach.

Jarosław Bieliński

Ekspert

Student Gospodarki Przestrzennej na Wydziale Geografii i Studiów Regionalnych Uniwersytetu Warszawskiego. Związany z fundacją Warszawskie Seminarium Aksjologii Administracji przy której pracuje w projekcie “Administracja pod kontrolą”. Zaangażowany w życie uczelniane oraz naukowe. Pełni funkcję członka zarządu koła naukowego “Spatium UW”, członka Komisji Promocji i Współpracy Biznesowej Samorządu Studentów Uniwersytetu Warszawskiego. Jest członkiem Klubu Lidera Rzeczypospolitej. Interesuje się polityką lokalną, zarządzaniem jednostkami samorządu terytorialnego, planowaniem strategicznym oraz socjologią.

Zapisz się na newsletter!

Jeśli chcesz być z nami na bieżąco i otrzymywać najnowsze wiadomości dotyczące wyników prowadzonych analiz zapisz się na naszą listę mailingową.

Klikając "Zapisz się", zgadzasz się na przetwarzanie przez FIM Twoich danych osobowych w celu wysyłki newslettera, zgodnie z naszą Polityką prywatności.

Please wait...

Dziękujemy za zapisanie się do newslettera Centrum Analiz KLRP!