Znaczenie stabilności prawa w dobie pandemii COVID-19. Opis polskich trendów regulacyjnych jako studium przypadku okresu pandemii.

“Studium 2020: Polska w obliczu pandemii na wybranych przykładach” to raport stworzony przez Centrum Analiz Klubu Lidera Rzeczypospolitej, w którym eksperci sprawdzili jaki wpływ ma koronawirus na nasze życie. W III rozdziale Piotr Mikusek przyjrzał się jak wyglądało...

Makroekonomiczne skutki pandemii COVID-19 dla Polski

“Studium 2020: Polska w obliczu pandemii na wybranych przykładach” to raport stworzony przez Centrum Analiz Klubu Lidera Rzeczypospolitej, w którym eksperci sprawdzili jaki wpływ ma koronawirus na nasze życie. W II rozdziale Tomasz Rykaczewski przyjrzał się jaki wpływ...

Wpływ COVID na społeczeństwo

"Studium 2020: Polska w obliczu pandemii na wybranych przykładach" to raport stworzony przez Centrum Analiz Klubu Lidera Rzeczypospolitej, w którym eksperci sprawdzili jaki wpływ ma koronawirus na nasze życie. W I rozdziale Przemysław Onoszko zweryfikował jaki efekt...

RAPORTY

Karol Jędruszek

Koordynator Centrum Analiz

Student SGH, absolwent Uniwersytetu Ekonomicznego w Poznaniu. Działacz społeczny, w przeszłości prezes Stowarzyszenia KoLiber w Rzeszowie. Autor raportów, analiz i artykułów naukowych z zakresu ekonomii, przedsiębiorczości i esportu. Twórca strategii i biznesplanów dla marek komercyjnych. Prelegent w projektach edukacyjnych: “Być Jak – czyli KoLibrowe spotkanie z historią”, “Akademia Nowoczesnego Patriotyzmu”, “Lekcje Ekonomii dla Młodzieży”, “Ambasada Ekonomiczna”, twórca projektów edukacyjny #TydzieńDlaWyklętych, #CzasNaWiedzę. Członek I kadencji Rady Dialogu z Młodym Pokoleniem

Piotr Mikusek

Koordynator Zespołu, Ekspert

Absolwent studiów magisterskich na kierunku prawo na Uniwersytecie Kardynała Stefana Wyszyńskiego oraz filozofii na Uniwersytecie Warszawskim. Ukończył dwuletni program „Business Law”. Aplikant radcowski. W ramach rozwoju zawodowego odbywał liczne szkolenia, a także uczestniczył w programach rozwojowych. Członek Klubu Lidera. Prowadzi stałą współpracę ekspercką z instytucjami zajmującymi się analizami wpływu prawa na społeczno-gospodarcze funkcjonowania państwa. Autor publikacji naukowych.

Tomasz Rykaczewski

Ekspert

Ekonomista, absolwent Wydziału Ekonomicznego Uniwersytetu Gdańskiego, od kilku lat aktywny działacz w 3 sektorze. Wiceprezes Zarządu Fundacji Prospekt. Projekt manager oraz szkoleniowiec z zakresu kompetencji miękkich, inwestowania i zarządzania projektami. Twórca badań i raportów ekonomicznych. Obecnie związany zawodowo z rozwojem i wsparciem start-upów. Dodatkowo inwestor indywidualny, nauczyciel języka niemieckiego, komentator ekonomiczny i fan zastosowania technologii w pracy i życiu codziennym.

Karol Socha

Ekspert

Urodzony w Tarnobrzegu, absolwent Wydziału Nauk Politycznych i Dziennikarstwa UAM w Poznaniu (kierunki: Zarządzanie Państwem oraz Dyplomacja i stosunki konsularne – w trakcie). Specjalista ds. marketingu, działacz wielu organizacji, m.in.: Klub Lidera RP, Hello Polska, Młody Tarnobrzeg. Absolwent Akademii Liderów RP, uczestnik debaty “Rola młodych w polityce” Forum Młodych Dyplomatów, absolwent Pracowni Liderów NGO’S w zakresie legislacji i udziału w procesie stanowienia prawa,  pasjonat sportu, gór, muzyki i polityki.

Maja Polak

Ekspert

Absolwentka Politechnicy Łódzkiej na kierunku biotechnologia. Absolwentka programu rozwojowego Akademia Liderów Rzeczypospolitej, koordynatorka Łódzkiego Oddziału Klubu Lidera Rzeczypospolitej, redaktor Magazynu Akademickiego „Koncept”. W latach 2017-2019 pracownik Uniwersytetu Łódzkiego, a od 2020 roku zawodowo zajmuje się procesowaniem danych. Na co dzień pracuje z filozofią zarządzania Lean oraz pojęciem Continuous Improvement. Prywatnie interesuje się szeroko pojętym pojęciem zarządzania oraz psychologicznymi aspektami przywództwa.

 

Przemysław Onoszko

Ekspert

student V roku prawa na UŚ w Katowicach, członek KN Prawa Gospodarczego i Handlowego UŚ. Doświadczenie zawodowe zdobywał w kancelariach prawniczych, Departamencie Prawnym Ministerstwa Rozwoju, Pracy i Technologii oraz przez 2 lata jako pracownik biura poselskiego. Koordynator Klubu Lidera Rzeczypospolitej w województwie śląskim, uczestnik projektu #PldlaMłodych; prelegent w projekcie edukacyjnym #CzasNaWiedzę; organizator licznych konferencji, koordynator projektów edukacyjnych. Obecnie Prezes Zarządu Fundacji Wolności i Rozwoju Społecznego.

Michał Gratkowski

Ekspert

student Uniwersytetu Rzeszowskiego i Uniwersytetu Jagiellońskiego Od kilku lat aktywnie działa aktywnie społecznie m.in. w Radzie Sołeckiej wsi Olchowa, Niezależnym Zrzeszeniu Studentów, pełniąc funkcję koordynatora projektu, w Kole Naukowym Administratywistów UR sprawując funkcje Prezesa Zarządu, jest podkarpackim koordynatorem Klubu Lidera Rzeczypospolitej. Stypendysta Rektora Uniwersytetu Rzeszowskiego za osiągnięcia naukowe. Doświadczenie zawodowe zdobywał w Ministerstwie Rolnictwa i Rozwoju Wsi, Podkarpackim Urzędzie Wojewódzkim oraz Starostwie Powiatowym w Ropczycach.

Jarosław Bieliński

Ekspert

Student Gospodarki Przestrzennej na Wydziale Geografii i Studiów Regionalnych Uniwersytetu Warszawskiego. Związany z fundacją Warszawskie Seminarium Aksjologii Administracji przy której pracuje w projekcie “Administracja pod kontrolą”. Zaangażowany w życie uczelniane oraz naukowe. Pełni funkcję członka zarządu koła naukowego “Spatium UW”, członka Komisji Promocji i Współpracy Biznesowej Samorządu Studentów Uniwersytetu Warszawskiego. Jest członkiem Klubu Lidera Rzeczypospolitej. Interesuje się polityką lokalną, zarządzaniem jednostkami samorządu terytorialnego, planowaniem strategicznym oraz socjologią.

Zapisz się na newsletter!

Jeśli chcesz być z nami na bieżąco i otrzymywać najnowsze wiadomości dotyczące wyników prowadzonych analiz zapisz się na naszą listę mailingową.

Klikając "Zapisz się", zgadzasz się na przetwarzanie przez FIM Twoich danych osobowych w celu wysyłki newslettera, zgodnie z naszą Polityką prywatności.

Please wait...

Dziękujemy za zapisanie się do newslettera Centrum Analiz KLRP!